Z jakiego kraju pochodzą ulubione marki ubraniowe Kate?

Witajcie!

Na pewno zastanawialiście się kiedyś kim są projektanci, których wybiera księżna Kate. Dziś sprawdzimy jakie narodowości przeważają w szafie Catherine. Zapraszam!

1. ALEXANDER MCQUEEN

Myślę, że nie jest to żadne zaskoczenie. Jeden z najsławniejszych brytyjskich domów mody obecnie sterowany przez Sarah Burton. To ona zaprojektowała także suknię ślubną Catherine Middleton. Według moich obliczeń Kate miała na sobie ubrania projektu Alexandra McQueena ponad 108 (!) razy w ciągu ponad 10 lat małżeństwa.


2. ZARA

To, że ta dobrze nam znana hiszpańska marka zajmuje drugie miejsce może spotkać się ze zdziwieniem, ale sumując okazało się, że księżna miała na sobie coś z Zary ponad 59! razy. Jest to sieciówka mająca wyraźną przewagę nad innymi w szafie Kate.


3. CATHERINE WALKER

Trzecie miejsce zajmuje jedna z ulubionych projektantek samej księżnej Diany. Z siedzibą w Londynie stała się częstym wyborem kolejnej przyszłej Królowej. Kate wybierała Catherine Walker już 49 razy.


4. JENNY PACKHAM

Kiedyś zaraz po McQueenie faworytka w szafie Kate. Myślę, że podczas pandemii Kate nie miała okazji, aby zakładać imponujących sukni jej projektu, dlatego też jej lokatę przejęła marka Zara. Pomimo tego zajmuje zaszczytne czwarte miejsce, a księżna miała na sobie coś z metką brytyjskiej Jenny Packham 44 razy. 


5. LK BENNETT

Z pewnością można by było uznać, że jest to marka która króluje w dodatkach, które wybiera Kate (to sprawdzimy w osobnym poście :)), jednak jest również jedną z ulubionych marek ubraniowych. Pochodzi z Londynu, a założona przez Kate 28 razy.


6. EMILIA WICKSTEAD

Tylko jedna założona kreacja dzieli Emilię Wickstead od LK Bennett. Projektantka pochodzi z Nowej Zelandii, ale siedzibę ma w Londynie. W szafie Kate od 2012 roku, aż do teraz. 


7. TEMPERLEY LONDON

Ten wynik (marka założona 26 razy) to łączny wynik Temperley London i linii Somerset by Alice Temperley (bardziej budżetowej). Alice Temperley pochodzi z Somerset w Anglii.


8. ERDEM

Przygotowując ten post byłam przekonana, że ta marka zajmie wyższą lokatę. Kate założyła ubrania tej marki 24 razy. Sam projektant pochodzi z Kanady, więc podobnie jak Nowa Zelandia to kraj brytyjskiej Wspólnoty Narodów.


9. DOLCE&GABBANA

Na dziewiątym miejscu myślę, że bardzo dobrze wszystkim znany włoski duet projektantów. Kate zadebiutowała pierwszą sukienką od nich w 2015 roku i nosi tę markę do dziś. W sumie uzbierało się 21 razy.


10. REISS

I ostatnia, ale jak kultowa brytyjska marka. Gościła w szafie Kate jeszcze za czasów panieńskich, a sama księżna do dziś nosi ubrania tej marki. Sumarycznie w czasie małżeństwa nosiła je 18 razy.


Na koniec warto wspomnieć o markach J. Brand Jeans i Smythe. Według moich obliczeń Kate założyła je kolejno 23 i 19 razy od 2011-2021 roku. Nie uwzględniłam ich jednak w zestawieniu, gdyż te marki reprezentuje tylko jeden, maksymalnie trzy rodzaje ubrań, które w danym okresie czasu Catherine często zakładała.

J. BRAND:


SMYTHE:


Jak możemy zauważyć większość marek jakie wybiera Kate są jej rodzime, brytyjskie. Czy miejsce którejś z nich Was zaskoczyło?

Czekam na Wasze komentarze :) Do napisania!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO, publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Dane są przetwarzane tylko w celu publikacji komentarza.

Catherine and Meghan © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka