Witajcie!
1 lipca 2019 roku Harry i Meghan zarejestrowali prywatną spółkę z.o.o w Anglii i Walii pod nazwą "Sussex Royal The Foundation of The Duke and Duchess of Sussex" z nazwą alternatywną "Sussex Royal Foundation".
Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie to, że w styczniu 2020 roku para zdecydowała się przestać pełnić obowiązki jako pełnoprawni członkowie rodziny królewskiej. Zgodnie z przepisami rządowymi Wielkiej Brytanii para nie dostała jednak pozwolenia na to, aby w nazwie swojej fundacji użyć słowa "royal". Jak wydano w oficjalnym oświadczeniu:
Para ma powstrzymać się od używania słowa "royal" w swoich przyszłych przedsięwzięciach, teraz, gdy nie są już pracującymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę i księżna Sussex nie będą już używać nazwy Sussex Royal w odniesieniu do swojej organizacji charytatywnej, Instagrama lub strony internetowej.
Para planowała użyć tej nazwy nie tylko w kontekście fundacji. Mieli w planach (wydali w tamtym czasie już sporą ilość pieniędzy w kierunku używania tej nazwy) prowadzenie dalej swojego Instagrama, SussexRoyal, korzystanie ze strony internetowej sussexroyal.com, oraz, co ciekawe zastrzeżenie nazwy jako znak towarowy! Poinformowano jednak, że para nie będzie z nich korzystać, ale pozostaną w sieci nieaktywne.
Książę i księżna Sussex nie zamierzają używać nazwy "SussexRoyal" na żadnym terytorium po wiośnie 2020 r. W związku z tym wnioski o znak towarowy, które zostały złożone w ramach środków ochronnych, działając za radą i według tego samego modelu dla The Royal Foundation, zostały usunięte.
W lipcu 2020 oficjalnie rozwiązano założoną rok wcześniej fundację "Sussex Royal The Foundation of The Duke and Duchess of Sussex".
5 sierpnia 2020 roku Sussex Royal Foundation została przemianowana na "Fundację MWX" i rozwiązana tego samego dnia. Później poinformowano, że MWX może być skrótem od „Fundacji Markle Windsor”. W dokumentach stwierdzono, że Harry (pochodzący z Domu Windsorów) i Meghan (z domu Markle), oraz pozostałych pięciu dyrektorów zmienią zarejestrowaną nazwę na „Fundacja MWX” podczas jej rozwiązywania. Zawiadomienie o zmianie nazwy zostało następnie złożone w ciągu kilku godzin od upublicznienia szczegółów.
3 marca 2020 r. znak towarowy dla nazwy „Archewell” został złożony do rejestracji w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Książę i księżna podobno złożyli dokumenty w celu stworzenia własnej działalności charytatywnej i wolontariatu, rozbudowanej strony internetowej i udostępniania „materiałów edukacyjnych i szkoleniowych” za pośrednictwem filmów, podcastów i książek, oraz zażądali znaku towarowego wielu rzeczy, w tym filmów kinowych i markowych przedmiotów.
26 maja USPTO wyznaczyło egzaminatora do przeglądu wniosku i podobno wysłano „zawiadomienie o nieprawidłowościach” zawierające katalog błędów, w tym niejasny charakter proponowanej pracy charytatywnej, zgodnie z dokumentami.
Witryna Archewell została oficjalnie uruchomiona w październiku 2020 r. chociaż w kwietniu 2020 r. ogłoszono, że Archewell skupi się na kwestiach obejmujących „ochronę, wzmocnienie pozycji kobiet i równość płci”, organizacja nie potwierdziła tego. Pod koniec grudnia 2020 r. strona została zaktualizowana, aby odzwierciedlić charakter ich przedsięwzięć charytatywnych i komercyjnych.
A skąd wzięła się nazwa Archewell?
- ARCHE - (pochodzi ze starożytnej Greki) i oznacza źródło działania
- WELL - obfite źródło czegoś, coś do czego dążymy, aby silnie się w tym zanurzyć
- Archewell Audio (podcast)
- Archewell Foundation
- Archewell Productions
Dziękuję za lekturę postu i do napisania! :)
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz
Zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO, publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Dane są przetwarzane tylko w celu publikacji komentarza.