Znamy szczegóły Royal Tour Harry'ego i Meghan!

Witajcie !

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle
Dzisiaj Pałac Kensington opublikował bardzo szczegółową agendę Harry'ego i Meghan podczas ich wizyty na półkuli południowej! Zapraszam do lektury przetłumaczonego planu w tym poście :)

Ich Królewskie Wysokości, Książę i Księżna Sussex odbędą oficjalną wizytę w Australii, Nowej Zelandii, Tonga i Fidżi od 16-31 października.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Ich Królewskie Wysokości zostały zaproszone do odwiedzenia państw Commonwealthu jakimi są Australia i Nowa Zelandia przez rządy obu krajów, natomiast Fidżi i Tonga odwiedzane są na życzenie ministerstwa spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Będzie to pierwsza wspólna wizyta pary książęcej w tych czterech krajach.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Przez to 16-dniowe Royal Tour, program Ich Królewskich Wysokości będzie skupiał się na młodym przywództwie, a szczególnie na projektach realizowanych przez młodych ludzi, którzy mają za cel dotrzeć do społeczeństwa. Głównymi tematami są : ekonomia i lokalne wyzwania związane ze środowiskiem. Ksiązę szczególnie chciałby skupić się na młodych ludziach, zważywszy na to, że piastuje rolę ambasadora młodzieży Commonwealthu. Książę chciałby pokazać, jak inspirujący i pracowici są młodzi ludzie państw Commonwealthu.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry

Wizyta ponadto będzie skupiać się na środowisku i działaniach ochronnych. Od angażowania lokalnej społeczności w systemy ochrony lasów w Colo-i-Suva, do promowania zrównoważonej turystyki na wyspie Fraser. Książę i Księżna zadedykują kilka projektów dla Queen's Commonwealth Canopy w każdym z krajów, ucząc się więcej o sposobach ochrony lokalnej przyrody podczas wizyt w najpiękniejszych zakątkach państw.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Głównym celem Ich Królewskich Wysokości będzie Invictus Games 2018 w Sydney. Książę i Księżna są podekscytowani mogąc zobaczyć pełen potencjał Sydney przepełniony duchem Invictus Games, oraz zamierzając okazać wsparcie wszystkim zawodnikom, we wszystkich dyscyplinach w najbardziej ikonicznych miejscach Sydney. Tegoroczne zawody chcą szczególnie podkreślić integralną rolę, jaką odgrywają żołnierze oraz ich rodzina i przyjaciele. Z tego powodu, Ich Królewskie Wysokości spędzą czas z wieloma osobami, które wspierają zawodników, którzy będą im kibicować z widowni.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Istnieje sługa historia łącząca rodzinę królewską z Australią, Nową Zelandią, Fidżi i Tonga i ich powiązania są bardzo rozległe. Książę i Księżna nie mogą doczekać się, aby poznać i doświadczyć unikalnych kultur i zwyczajów tych czterech osobnych państw. Ich Królewskie Wysokości poprosiły również, aby podczas podróży uwzględniono jak najwięcej spotkań z mieszkańcami tych czterech krajów. Razem nie mogą doczekać się, aby zbudować więź pomiędzy nimi i ludźmi z danych regionów.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Pierwszy dzień podróży rozpocznie się w Sydney, w Admiralty House, oficjalnej rezydencji sekretarza generalnego Australii, Jego Ekscelencji Sir Petera Cosgrove i jego małżonki, gdzie para zostanie przywitana w ich domu oferującym spektakularne widoki na Sydney Harbour. Reprezentanci wszystkich 18 państw biorących udział w Invictus Games również będą obecni. Potem, książę i księżna udadzą się do Taronga Zoo, aby oficjalnie otworzyć Taronga Institute of Science and Learning. Podczas tej wizyty, w której będzie również towarzyszył premier Nowej Południowej Walii, para zobaczy dwa misie koala i ich młode, które obejmuje autorski program zoo dotyczący hodowli tych zwierząt. Następnie odwiedzą laboratorium, w którym naukowcy zajmują się zwalczaniem nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Po tym, Harry i Meghan za pomocą statku udadzą się do Sydney Opera House. Wewnątrz, Ich Królewskie Wysokości zobaczą próbę spektaklu Spirit 2018 w wykonaniu Bangarra Dance Theatre, międzynarodowo docenianej aborygeńskiej grupy tanecznej. Przed zakończeniem wizyty w Sydney Opera House, para spotka się z oczekującą na nich publicznością. Pierwszy dzień wizyty zakończy się przyjęciem w Admiralty House wydanym przez sekretarza generalnego Australii. W czasie przyjęcia obecni będą przedstawiciele wielu sektorów publicznych takich jak fundacje, społeczności, biznes, przemysł, sztuka, kultura, sport, czy rozrywka.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego poranka, para uda się do Dubbo, usytuowanego nieopodal rzeki Macquarie, 300 kilometrów na północ od Sydney. Po przyjeździe, para uda się do Royal Flying Doctor Service, aby dowiedzieć się więcej na temat ratowania życia na obszarach wiejskich, a przede wszystkim mało zaludnionych. Ponieważ większość stanu Nowa Południowa Walia cierpi z powodu suszy, ich Królewskie Wysokości zobaczą na własnej skórze trudności, z jakimi zmagają się lokalni rolnicy, odwiedzając lokalną posiadłości. Następnie, książę i księżna udadzą się do Victoria Park, aby towarzyszyć ludności Dubbo i lokalnych miejscowości w pikniku, aby świętować ducha wspólnoty w regionie Dubbo. Członkowie społeczności zostali zaproszeni na przyjęcie, na którym książę wygłosi przemówienie. Po południu para odwiedzi lokalną szkołę, aby zobaczyć jak wygląda nauka Aborygenów i mieszkańców cieśniny Torresa. Książęca para weźmie udział w kilku lekcjach, oraz meczu siatkówki, który pokaże parze istotę sportu w współczesnej edukacji.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

W czwartek, 18 października, Ich Królewskie Wysokości udadzą się do Melbourne, gdzie dzień rozpocznie się krótkim spacerem do Goverment House, podczas którego para spotka się z ludnością Melbourne oczekujących na nich od samego rana. Po tym para uda się na przyjęcie do Goverment House, w którym wezmą udział młodzi wiktoriańscy przywódcy i członkowie społeczności wliczając Queen's Young Leader Hunter Johnson z The Man Cave. Na terenie obiektu odbędzie się demonstracja różnych zajęć sportowych z ambasadorami kampanii "This Girl Can". Po przyjęciu w Goverment House, para odwiedzi lokalną kawiarnię, która oferuje programy wspierające, rozwijające i przywódcze dla młodych Aborygenów. Po południu, Ich Królewskie Wysokości udadzą się do szkoły podstawowej, aby poznać uczniów zaangażowanych w programy zrównoważonego rozwoju. Po wyjściu ze szkoły, para uda się na South Melbourne Beach, gdzie spotkają się z wolontariuszami lokalnego programu ratowniczego. Tutaj Ich Królewskie Wysokości dowiedzą się o wysiłkach zmierzających do utrzymania plaż Port Phillip Bay i oceanów z dala od śmieci, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko morskie.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Czwarty dzień wizyty, w piątek 19 października odbędzie się w Sydney. Rano, para odwiedzi Bondi Beach, jedną z najsławniejszych australijskich plaż. Książę i Księżna będą mieli okazję poznać lokalną grupę surferów znaną pod nazwą OneWave. Grupa zajmuje się podnoszeniem świadomości na temat zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia w zabawny i angażujący sposób. Ich Królewskie Wysokości wezmą udział w sesji "Fluro Friday", gdzie ludzie w różnym wieku podzielą się swoimi historiami związanymi ze zdrowiem psychicznym, a potem będą mieli okazję integrować się za pomocą jogi i surfingu. Przed odjazdem, książę i księżna spotkają się z oczekującą na nich publiką. Później, Ich Królewskie Wysokości wezmą udział w prezentacji programu dla młodych adwokatów. Ma ona na celu zjednoczyć i zainspirować młodych ludzi do bycia zwolennikami spójności i integracji w swoich społecznościach. Książę i Księżna będą również angażować się w dyskusję z uczniami, w tym z zagadnieniami sprawiedliwości społecznej i upodmiotowienia młodzieży. Po tym para w towarzystwie premiera, Scott'a Morrisona i zawodników Invictus Games 2018 książę wespnie się na Sydney Harbour Bridge, by oficjalnie zawiesić flagę Invictus Games w Sydney. Para zakończy dzień oficjalnymi rozmowami telefonicznymi z liderami opozycji w Admiralty House, oraz rozmową z premierem w Kirribilli House.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

W sobotę, 20 października, książę i księżna za pomocą łodzi udadzą się na Cockatoo Island, aby uczestniczyć w Invictus Games Sydney 2018 Jaguar Land Rover Driving Challenge. Wieczorem para weźmie udział w przyjęciu wydanym przez premiera Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian w środku Opera House, następnie Harry i Meghan udadzą się na ceremonię otwarcia Invictus Games Sydney 2018, na której książę Sussex wygłosi przemówienie.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry

W dzień szósty, 21 października, Harry i Meghan będą obserwować niektóre elementy Invictus Games, jeżdżąc na rowerze i żeglując, oraz uczestnicząc w lunchu zorganizowanym przez premiera z zawodnikami Invictus Games i przedstawicielami społeczności w centralnym parku miasta, The Domain.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego dnia, w poniedziałek 22 października, Ich Królewskie Wysokości udadzą się na Fraser Island w Queensland albo K’gari, jak w zwyczaju mają nazywać tę wyspę Tradycyjni Właściciele Butchulla, jako część Queen's Commonwealth Canopy (QCC). Fraser Island jest najdłuższą piaszczystą wyspą na świecie i posiada 206,970 akrów chronionych lasów. Wśród wielu charakterystycznych cech wyspy są długie plaże, wysokie lasy deszczowe, nadmorskie wrzosowiska, słodkowodne jeziora i stale rozwijające się wydmy. W nieskazitelnym lesie deszczowym, Ich Królewskie Wysokości zostaną przywitane przez Tradycyjnych Właścicieli K'gari, lud Butchulla i premiera Queensland. Książę i księżna wezmą udział w tradycyjnym powitaniu, jakim jest ceremonia palenia i w odsłonięciu tablicy poświęconej lasom K'gari dla QCC. Obecni będą również tradycyjni właściciele z Parku Narodowego Bulburin, drugiego miejsca dedykowanego QCC w Queensland. Las deszczowy Fraser Island jest domem dla satinajskich wysp, które, znane ze swojej wytrzymałości w wodzie, zostały użyte do budowy londyńskich doków w latach 30. XX wieku. Następnie książę i księżna udadzą się nad jedno z kultowych jezior Fraser Island, aby spotkać się z lokalnymi starszymi ludźmi i strażnikami parku narodowego, aby poznać naturalne piękno wyspy, bogatą historię, różnorodność biologiczną i znaczenie kulturowe. Stąd, Ich Królewskie Wysokości będą podróżować na plażę, aby poznać historię w wyniszczającym handlu Wyspie, a także jej wykorzystanie jako bazy treningowej dla australijskiej jednostki specjalnej podczas II wojny światowej. Następnie Ich Królewskie Wysokości będą podróżować łodzią do Zatoki Kingfisher, gdzie wizyta zakończy się spacerem wzdłuż malowniczego pomostu Kingfisher Bay.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego dnia, książę i księżna udadzą się lotem czarterowym na Fidżi, a dokładniej do stolicy Suva, gdzie rozpoczną trzydniowy program, doświadczając bogatej kultury fidżijskiej i hojnej gościnności. Ich Królewskie Wysokości zostaną powitane przez straż honorową na lotnisku, a następnie udadzą się do Borron House na spotkanie z prezydentem Fidżi. Książę i Księżna wezmą udział w oficjalnej ceremonii powitalnej w Albert Park w centrum miasta. Ceremonia ta, znana jako Veirqaraqaravi Vakavanua, uosabia kulturową tożsamość i dziedzictwo Fidżi i będzie odzwierciedlać format, w którym uczestniczyła Królowa i książę Edynburga w 1953 r. Obejmie ona wiele tradycyjnych elementów kultury Fidżi, w tym przedstawienia taneczne, prezentację Tabua i ceremonię Kava. Członkowie społeczeństwa z całej Suva zostaną zaproszeni do wzięcia udziału. Po opuszczeniu Albert Park para uda się do Grand Hotelu, gdzie wezmą udział w przyjęciu wydanym na ich cześć przez prezydenta Fidżi, gdzie książę wygłosi przemówienie.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego ranka Jego Królewska Wysokość, książę Sussex złoży wieniec pod Fidżyjskim Pomnikiem Wojennym i spotka się z wieloma weteranami wojny w Fidżi, z których niektórzy służą brytyjskim siłom zbrojnym. Łącza między brytyjskim wojskiem a Fidżi trwają do dzisiaj, a ponad 1250 Fidżyjczyków służy obecnie w armii brytyjskiej. Ich Królewskie Wysokości odwiedzą następnie kampus Uniwersytetu Południowego Pacyfiku w Suva, gdzie będą obserwować kulturowe przedstawienie skutków zmian klimatu, zanim spotkają się z uczniami badającymi przedmioty od rolnictwa po rozwój kobiet. Wydarzenie zostanie przesłane strumieniowo do kilku kampusów uniwersyteckich w całym regionie Pacyfiku. Książę wygłosi krótką przemowę jako Ambasador Młodzieży Wspólnoty Narodów, a Księżna powie kilka słów. Od tego momentu program się rozdzieli : Książę uda się do Colo-i-Suva Forest Park, za to księżna do rezydencji Wysokiego Komisarza Brytyjskiego. Colo-i-Suva to rdzenne siedlisko leśne, w którym znajduje się wiele flory i fauny zamieszkującej Fidżi oraz gatunki, w tym żaba drzewa Fidżi. Jest to również poświęcenie Fidżi do The Queen's Commonwealth Canopy. Przed odsłonięciem tabliczki z okazji poświęcenia i zasadzenia zagrożonego rodzimego drzewa, Jego Królewska Wysokość spotka się z dziećmi w wieku szkolnym, konserwatorami studenckimi, przedstawicielami zrównoważonego przemysłu turystycznego oraz lokalnymi właścicielami ziemskimi i mieszkańcami wsi, aby przekonać się, w jaki sposób lasy deszczowe wpływają na ich wykształcenie i źródła utrzymania. W tym samym czasie księżna w rezydencji Wysokiego Komisarza Brytyjskiego weźmie udział w morning tea. Przyjęcie będzie miało na celu zaprezentowanie organizacji kobiecych działających na Fidżi. W szczególności Jej Królewska Wysokość usłyszy więcej o projekcie Kobiet ONZ "Rynki dla zmian", który promuje wzmocnienie pozycji kobiet na rynkach całego Pacyfiku. Księżna wyruszy w podróż do Suva Market, aby spotkać się z kobietami-sprzedawczyniami, które zostały wsparte dzięki projektowi.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Rano, w czwartek 25 października, książę i księżna udadzą się do miasta Nadi w zachodnim Fidżi, gdzie wezmą udział w specjalnym wydarzeniu na lotnisku Nadi. Po oficjalnej ceremonii powitalnej książę i księżna odsłonią nową statuę upamiętniającą sierżanta Talaiasiego Labalabę, żołnierza brytyjsko-fidżyjskiego, który stracił życie w bitwie pod Mirbat w 1972 roku. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Fidżi oraz wysocy rangą przedstawiciele rządu i sił zbrojnych. Z lotniska Nadi, Ich Królewskie Wysokości udadzą się na czarterowy lot do Tonga, gdzie zostaną powitani na lotnisku Fua'amotu przez Jej Królewską Wysokość Księżniczkę Angelikę Latufuipeka. Tego wieczoru Książę i Księżna odwiedzą Dom Konsularny w centrum Nuku'alofa, aby wziąć udział w prywatnej audiencji u Jego Królewskiej Mości Króla Tupou VI i Królowej Nanasipau'u, po czym odbędzie się oficjalne przyjęcie i kolacja oraz tradycyjna rozrywka w Tongan.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego ranka książę i księżna odwiedzą St. George Building na oficjalną rozmowę z premierem S. Akilisi Pohivy i członkami gabinetu. Stamtąd Ich Królewskie Wysokości wezmą udział w wystawie wraz z księżniczką Angeliką w Centrum Faonelua, poznając rękodzieła i produkty z Tonga, w tym tradycyjne maty i "tapas". Ich Królewskie Wysokości będą również miały okazję spotkać lokalnych kupców i rzemieślników z Tonganu. Następnie udadzą się do Tupou College, która jest najstarszą szkołą średnią na Pacyfiku, założoną przez brytyjskiego misjonarza w 1866 roku. Ich Królewskie Wysokości poświęcą dwa leśne rezerwaty w szkolnym lesie, Rezerwacie Leśnym Toloa, ostatnim pozostałym obszarze leśnym na głównej wyspie Tonga. Wyspa Tongatabu i rezerwat leśny Eua, znajdujący się na wyspie Eua. Zespół Tupou College Boys wykonają tradycyjną muzykę tongańską, aby upamiętnić to wydarzenie. Z Tupou College, para uda się do Pałacu Królewskiego na oficjalne pożegnanie przed wylotem do Sydney. Tego wieczoru w Sydney Ich Królewskie Wysokości wezmą udział w rozdaniu nagród Australian Geographic Society Awards. Jest to coroczne zgromadzenie najjaśniejszych i najlepszych w Australii w dziedzinach : eksploracji, nauki i ochrony przyrody. Ich Królewskie Wysokości przedstawią nagrody dla młodych ludzi, aby uczcić najwyższe osiągnięcia w dziedzinie ochrony i przygody, a książę wygłosi przemówienie.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Ostatni dzień australijskiego programu przypada w ostatnim dniu Invictus Games. Ich Królewskie Wysokości popołudnie spędzą na finałach koszykówki na wózkach inwalidzkich w Centrum Quay, potem udadzą się na Ceremonię Zamknięcia w Qudos Bank Arena. Wydarzenie, w którym zarówno Książę, jak i Księżna przemówią, zapowiada się na celebrację wybitnych osiągnięć i inspirującego ducha konkurentów Invictus Games.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego ranka, w niedzielę 28 października, Książę i Księżna wyruszą w lot Royal New Zealand AirForce do Wellington.  Ich Królewskie Wysokości będą podróżować tym samym samolotem, co wielu zawodników Invictus w Nowej Zelandii, a po przybyciu spotkają się z premierem Jacindą Ardern. Po opuszczeniu lotniska, Ich Królewskie Wysokości będą uczestniczyć w tradycyjnej ceremonii powitalnej na trawnikach w Government House - rezydencji gubernatora generalnego w Nowej Zelandii, Dame Patsy Reddy. Ich Królewskie Wysokości zostaną zaproszone do hongi, która obejmuje hakę w wykonaniu członków Nowej Zelandii. Ceremonia obejmie także salwę 21-gun, w której wezmą udział dzieci w wieku szkolnym. Ich Królewskie Wysokości udadzą się następnie do Narodowego Parku Pamięci w Pukeahu. Tutaj złożą wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza i odwiedzą nowo odkryty brytyjski Pomnik Bohaterów Wojny - którego projekt przybrał postać dwóch najbardziej znanych drzew w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii - Royal Oak i Pōhutakawa. Po tym nastąpi publiczny spacer po Parku Pamięci. Tego wieczoru książę i księżna otrzymają oficjalne telefony od premiera i przywódcy opozycji w Domu Rządowym, zanim wezmą udział w przyjęciu zorganizowanym przez gubernatora generalnego obchodzącego 125. rocznicę nadania praw wyborczych kobietom w Nowej Zelandii.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego poranka Książę i Księżna odwiedzą jedną z najbardziej znanych kawiarni w Wellington. Ich Królewskie Wysokości spotkają młodych ludzi z wielu projektów zdrowia psychicznego działających w Nowej Zelandii, oferujących wsparcie innym młodym ludziom za pośrednictwem telefonów zaufania, mediów społecznościowych, stron internetowych i programów szkolnych. Z Wellington, książę i księżna udadzą się do Parku Narodowego Abel Tasman, który znajduje się na północno-wschodnim krańcu Wyspy Południowej i jest obszarem słynącym z złotych plaż i miejscowych spacerów po buszu. Ich Królewskie Wysokości zostaną powitane tradycyjną ceremonią powitania w dniu przyjazdu, przed wyruszeniem na szlak z jednym ze strażników parku, aby dowiedzieć się więcej o historii lasu i środowiskowych wyzwaniach związanych z ochroną siedliska parku. Przed odejściem książę i księżna dołączą do młodych ambasadorów parku i miejscowych dzieci w wieku szkolnym podczas obiadu przy grillu i sadzenia drzew. Wieczorem z powrotem w Wellington, Ich Królewskie Wysokości odwiedzą Courtenay Creative, by wziąć udział w wydarzeniu z okazji kwitnącej sceny artystycznej miasta. Courtney Creative prowadzi programy, aby dać młodym ludziom narzędzia i doświadczenie, które pozwolą im się wyróżnić w branży filmowej, a książę i księżna spotkają się z wieloma młodymi twórcami demonstrującymi swoje umiejętności w zakresie rekwizytów, makijażu i kostiumów.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Następnego dnia Ich Królewskie Wysokości będą podróżować do Auckland, gdzie najpierw odwiedzą North Shore, aby poświęcić 20-hektarowy obszar rodzimego krzewu na The Queen's Commonwealth Canopy. Po odsłonięciu tablicy, książę i księżna dowiedzą się więcej o ekologicznym znaczeniu rodzimego krzewu, zanim dołączą do dzieci z grupy "Drzewa w Przetrwaniu" w konkursie "wigilijnym". Ich Królewskie Wysokości następnie dołączą do Premiera, aby odwiedzić Pillars, organizację charytatywną działającą na terenie Nowej Zelandii, która wspiera dzieci, mające rodzica w więzieniu, poprzez zapewnienie specjalnych programów mentorskich. Jako prezent ślubny dla księcia i księżnej, rząd Nowej Zelandii obdarował fundację kwotą  w wysokości 5000 USD, a Ich Królewskie Wysokości będą miały okazję poznać niektóre dzieci, które bezpośrednio skorzystały z tego finansowania. Później tego popołudnia książę i księżna będą mieli okazję spotkać się z mieszkańcami Auckland w porcie Viaduct Harbour, a potem wziąć udział w przyjęciu zorganizowanym przez premiera w Auckland War Memorial Museum. Ta recepcja będzie obejmować występy kulturalne i rozrywkę członków społeczności Pasifika mieszkających w Auckland. Gośćmi będą przede wszystkim młodzi ludzie w wieku od 17 do 25 lat, którzy wnoszą znaczący wkład w dobre samopoczucie swoich społeczności, reprezentujących przyszłość Nowej Zelandii.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Finalny dzień będzie miał miejsce w Rotorua, mieście położonym nad jeziorem Rotorua, znanym z geotermalnej działalności i kultury Maorysów. Książę i Księżna najpierw odwiedzą Te Papaiouru Marae, aby wziąć udział w oficjalnym pōwhiri i zjeść obiad na cześć Ich Królewskich Wysokości. Następnie książę i księżna udadzą się do Rainbow Springs, aby dowiedzieć się więcej o programie hodowli kiwi w centrum. Kiwi, które są narodowym ptakiem Nowej Zelandii, stały się w ostatnich latach coraz bardziej zagrożone, a Ich Królewskie Wysokości spotkają się z działaczami ochrony przyrody pracującymi nad ochroną gatunku. Będą także mieli okazję wymienić dwie młode pisklęta kiwi w Rainbow Springs. Późnym popołudniem książę i księżna udadzą się do miasta, aby spotkać się z zebranymi tam mieszkańcami. Następnie udadzą się do Redwoods Treewalk Rotorua. Treewalk to 700-metrowy chodnik mostów wiszących między 117-letnimi drzewami sekwoi. Las jest także domem dla dobrze prosperującej społeczności kolarstwa górskiego, która przyciąga ludzi w każdym wieku do Redwood. Książę i księżna dowiedzą się więcej o historii lasu, gdy podejmą spacer po drzewach, a następnie spotkają się z zaproszonymi przedstawicielami lokalnej społeczności rowerowej pod baldachimem lasu.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Ich Królewskie Wysokości powrócą do Auckland tego wieczoru, zanim wyruszą do Londynu następnego dnia.

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle

Co za napięty grafik! Już nie mogę doczekać się Royal Tour!
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia! :)

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO, publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Dane są przetwarzane tylko w celu publikacji komentarza.

Catherine and Meghan © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka