To już 3 miesiące!

Witajcie !

Znalezione obrazy dla zapytania prince harry and meghan markle wedding
Dzisiaj, 19 sierpnia mijają dokładnie 3 miesiące od długo wyczekiwanego ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle! W tym poście przedstawię Wam kilkanaście ciekawostek z ceremonii, jak i całego specjalnego dnia, jakim był 19 maja 2018 roku - serdecznie zapraszam :)

1. Przysięga małżeńska Kate i Williama, a Harry'ego i Meghan

Na pewno oglądając dokładnie ceremonię i przypominając sobie rok 2011, kiedy to książę William i Catherine Middleton powiedzieli sobie sakramentalne "tak" rzuciły się Wam w oczy różnice pomiędzy przysięgami małżeńskimi księstwa Cambridge i księstwa Sussex. 
Przysięga Kate i Williama brzmiała :
I, William Arthur Philip Louis/Catherine Elizabeth take thee Catherine Elizabeth/William Arthur Philip Louis to my wedded wife/husband. To have and to hold from this day forward : for better, for worse, for richer for poorer, in sickness and in health, to love and to cherish, till death us do part. According to God's Holy law, and thereto I give thee my truth.
Ja, William Arthur Philip Louis/Catherine Elizabeth biorę Ciebie Catherine Elizabeth/Williamie Arthurze Philipie Ludwiku za mojego poślubioną/poślubionego żonę/mężą. Aby kochać i wspierać od dnia dzisiejszego na dobre i złe, w bogactwie i biedzie, w chorobie i zdrowiu kochać i pielęgnować, dopóki śmierć nas nie rozłączy. W oparciu o Święte prawo Boże tak Ci ślubuję.
Znalezione obrazy dla zapytania william and kate marriage vows

Za to Harry i Meghan wypowiedzieli takie oto słowa :
I Harry/Meghan, take you Meghan/Harry to be my wife/husband. To have and to hold from this day forward : for better, for worse, for richer for poorer, in sickness and in health, to love and to cherish, till death us do part. According to God's Holy law, in the presence of God, I make this vow.
Ja Harry/Meghan, biorę Ciebie Meghan/Harry za moją/mojego żonę/męża. Aby kochać i wspierać od dnia dzisiejszego na dobre i złe, w bogactwie i biedzie, w chorobie i zdrowiu kochać i pielęgnować, dopóki śmierć nas nie rozłączy. W oparciu o Świętego Boże prawo, w obecności Boga składam tę przysięgę.
Znalezione obrazy dla zapytania harry and meghan marriage vows

Jedna z większych różnic jaka rzuca się w oczy to moment, kiedy małżonkowie ślubują sobie nawzajem, a właściwie to, że w czasie ślubu Kate i Williama składali sobie oni przysięgę już na początku ceremonii, a Harry i Meghan dopiero po kazaniu biskupa Chicago. Również Harry i Meghan zrezygnowali z mówienia swoich pełnych imion (Harry nie mówił Henry, oraz Meghan nie mówiła Rachel), również nie mówili oni wszystkich swoich imion - jedynie pierwsze, co jest różnicą w porównaniu ze ślubem Kate i Williama, którzy mówili wszystkie swoje imiona w pełnej krasie.

2. Nakładanie obrączek

W rodzinie królewskiej noszenie obrączek przez mężczyzn jest bardzo rzadkie, lecz Harry nie zrezygnował z noszenia swojej. Uargumentował to jako dowód miłości do Meghan. Jednak istnieje również różnica przy nakładaniu obrączek. Tak William zwracał się do Kate :
With this ring I thee wed, with my body I thee honor and all my worldly goods with thee share. In the name of the Father, of the Son and of the Holy Ghost. Amen
Tym pierścionkiem Cię poślubiam, moim ciałem Ciebie czczę i wszystkie moje doczesne dobra z Tobą podzielę. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen
Znalezione obrazy dla zapytania william and kate marriage vows

Harry i Meghan za to mówili w ten sposób :
Harry/Meghan, I give you this ring, as a sign of our marriage. With my body, I on you, all that I'm, I give to you, and all that I have, I share with you. With in the love of God, Father, Son and Holy Spirit.
Harry/Meghan, daruję Ci ten pierścionek jako znak naszego małżeństwa. Całym ciałem jestem z Tobą, wszystkim kim jestem, Tobie daruję i wszystko co mam, z Tobą podzielę. Z miłością Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Znalezione obrazy dla zapytania meghan and harry marriage vows

Nie mam pojęcia skąd te różnice, ale przypuszczam, że były to osobiste decyzje narzeczonych.

3. Welon Meghan

Claire Waight Keller, projektantka ślubnej kreacji Meghan, w konsultacji z Meghan ukłoniła się w stronę państw Wspólnoty Narodów, ponieważ na całym welonie znajdowały się kwiaty/symbole każdego z państw Commonwelathu. Miał to być ukłon w stronę Królowej jako głowy całej Wspólnoty, do której z dniem ślubu Meghan wstępuje.

Podobny obraz

4. "Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego"

Ta tradycyjna zasada przyświecała również Meghan. Coś starego i jednocześnie pożyczonego, to w tym przypadku tiara jaką miała na głowie Meghan, Queen Mary's Diamond Bandeau Tiara, coś nowego to oczywiście suknia ślubna, a coś niebieskiego, to prawdopodobnie niebieska wstążka wszyta w materiał sukni.

Znalezione obrazy dla zapytania meghan markle wedding dress

5. Najstarsza panna młoda

Gdy Kate Middleton poślubiała księcia Williama była najstarszą kobietą, która poślubiła następcę brytyjskiego tronu. Teraz ten tytuł należy do Meghan, która poślubiła Harry'ego mając niespełna 37 lat.

Podobny obraz

6. Walijskie złoto

Zgodnie z tradycją, za którą podążyła również Meghan - jej obrączka została wykonana z grudki rzadkiego, walijskiego złota.

Podobny obraz

7. Kwiaty z Kensington Gardens w bukiecie ślubnym?

Tak! Meghan zażyczyła sobie, aby jej przyszły mąż udał się do ogrodów Pałacu Kensington i zerwał dla niej kilka kwiatów, które sam wybrał, aby zostały wkomponowane w bukiet ślubny. Potem bukiet, również zgodnie z tradycją został położony na grobie Nieznanego Żołnierza w Westminster Abbey.

Znalezione obrazy dla zapytania meghan markle wedding bouquet

8. Rodzina królewska zawsze po prawej stronie

Zauważyliście, że rodzina królewska w kościołach podczas nabożeństw, zawsze siedzi po prawej stronie? To tradycja!

Podobny obraz

9. Aprobata Królowej

Kilka dni przed ceremonią, Meghan zaprezentowała się Królowej na Zamku Windsor, aby ta oceniła czy suknia nadaje się na królewski ślub. Kate również zrobiła to przed swoim ślubem.

Podobny obraz

10. "Moja uczennica została księżną!"

Podczas przejazdu karetą i pozdrawiając zgromadzony tłum, Meghan dostrzegła pośród zebranych tysięcy osób swoją nauczycielkę! Kobieta specjalnie przyleciała z USA, aby móc zobaczyć Meghan u boku swojego męża.

Podobny obraz

11. Tylko mama u boku

Niestety podczas ślubu, jedynym członkiem rodziny ze strony Meghan była jej mama, Doria Ragland. Tata, który doznał ataku serca na kilka dni przed ceremonią zdecydował, że nie będzie brał udziału w ceremonii.

Znalezione obrazy dla zapytania meghan markle and mom royal wedding

A Wy jak wspominacie 19 maja?
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia, jak i całego nadchodzącego tygodnia! :)

1 komentarz :

  1. Piękna ceremonia i świetne podsumowanie myślę że zmiana słów przysięgi była osobistą decyzja narzeczonych i moim zdaniem bardzo słuszną dzięki temu ślub miał bardziej prywatny charakter :)

    OdpowiedzUsuń

Zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO, publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Dane są przetwarzane tylko w celu publikacji komentarza.

Catherine and Meghan © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka